Fibaro Akıllı Ürünler

Home Center Lite

Home Center Lite, FIBARO’nun tüm ürün yelpazesi gibi, akıllı ev konusunda dünya standardı olan Z-Wave kablosuz protokolü ile haberleşen bir kontrolör. Evinizi kontrol etmek için FIBARO’nun kablosuz modülleri (aydınlatma, perde/panjur, priz, vb.) ve sensörleri (duman, su basma, kapı/pencere, vb.) ile entegre çalışıyor.

Home Center 2

Home Center 2 kontrolör, Fibaro Sisteminin ya da Z-Wave tabanlı herhangi bir ev otomasyon sisteminin temelidir. Home Center 2 kendi mühendislerimiz tarafından tasarlanıp geliştirildiği için rakip cihazlarda olmayan benzersiz özellikleri geliştirebiliyoruz. Home Center 2 cihazı, Z-Wave tabanlı ev otomasyonu kavramını yeniden tanımlar ve gerçek ev zekasını ortaya çıkarır.

Wall Plug (Akıllı Priz)

FIBARO'nun priz modülü ultra küçük yapısı, ışıklı göstergesi ve enerji ölçüm özelliği ile rakipsiz. Tak kullan yapısı sayesinde evinizde istediğiniz yere hiçbir alete ve elektrikçiye ihtiyaç duymadan kolayca takıp kullana-bilirsiniz.

Smoke Sensor (Duman Sensörü)

Eşsiz ızgara yapısı ile evin içerisinde oluşan dumanı en hızlı biçimde algılar. İçerisinde ki sıcaklık sensörü ile sıcaklık ölçümü yapabilir. FIBARO Duman Sensörü, evinizi ve ailenizi korurken, son teknoloji ile estetiği birleştirir. FIBARO Duman Sensörü, dumanın içine girmesini sağlayan deliklerin tasarımındaki yenilikçilik sayesinde dünyadaki sensörler içinde dumanı en hızlı hissedeni.

CO Sensor (Karbonmonoksit Sensörü)

FIBARO karbon monoksit sensörü benzersiz bir çözümdür. Cihaz, olağanüstü ölçüm hassasiyeti sağlar ve sisteme bağlandığında net CO konsantrasyon grafikleri sunar. CO seviyeleri ile ilgili bilgiler kaydedilir, böylece istediğiniz zaman arşivlenmiş verilere geri dönebilirsiniz.

Flood Sensor (Su Sensörü) Su Basma Sensörü, sel ya da tesisat arızaları sonucu ortaya çıkan su basmalarını tespit etmek için kullanıldığı gibi içerisinde yer alan sıcaklık sensörü yardımıyla farklı işlevleri de yerine getirebilir.

Door - Window Sensor (Kapı - Pencere Sensörü)

Fibaro Kapı/Pencere sensörü, pille çalışan kablosuz bir Z-Wave manyetik sensördür. Gövde ile mıknatıs arasındaki mesafe açıldığında sinyal verir. Bu özelliğine ek olarak sıcaklık sensörü bağlanabilir ve serbest kullanılabilecek bir girişi mevcuttur. Fibaro Kapı/Pencere Sensörü ek girişleri ile birlikte geniş bir kullanım alanına sahiptir ve mevcut alarm sistemlerinden de veri alabilir.

Motion Sensor (Hareket Sensörü)

Tasarımı, gözden esinlenen hareket sensörü, içerisinde 4 farklı sensör barındırır. Hareket algılamaya ek olarak, sıcaklık, ışık parlaklığı ve ivme ölçümü yapabilir. Fibaro Hareket Sensörü, bulunduğu ortamdaki en ufak hareketleri bile algılayabilir. Hareket algılamaya ek olarak; sıcaklık, ortam ışığı (lux) ve ivme ölçümü de yapabilir. Sıcaklık sensörü sayesinde ısıtma-soğutma senaryoları için veri sağlanabilir, aynı zamanda üzerindeki renk değiştiren LED ile size sıcaklık bilgisi verir.  

Thermostatic Valve (Termostatik Vana)

Termostatik vanayı kaloriferlerinize bağlayarak, eviniz, ofisinizi ya da odanızı tam istediğiniz sıcaklıkta tutabilir, kendiniz için daha rahat bir ortam yaratabilirsiniz. Klasik kalorifer vanalarıyla karşılaştırıldığında %45'e varan doğalgaz tasarrufu sağlayan bu vanaları, tek tek ya da grup halinde kontrol edebilirsiniz. Yaptığınız ısıtma planını ister Fibaro Sistem üzerinden, isterseniz vananın üzerindeki tuşlardan değiştirebilirsiniz.

Dimmer​ (Ayarlı Anahtar)

Fibaro Ayarlı Anahtar nötr hattın olmadığı yerlerde de kullanılabilecek şekilde tasarlanmış bir ayarlı anahtar modülüdür. Nötr hattın olmadığı yerlerde düz anahtar olarak da kullanılabilir.  

Roller Shutter 2  (Motor Kontrol Ünitesi)

Fibaro Motor Kontrolü ile perde, panjur, tente, garaj kapısı gibi ürünlerin motorlarını kontrol edebilirsiniz. Piyasada, motorun o an bulunduğu konumu tespit edebilen tek üründür. Konum takip ve ayarlama özelliği sayesinde, motorlu ürünlerinizin konumlarını "tam kapalı"dan "tam açık"a kadar olan yelpazede istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. (Örn. Perdeyi %48 aç.).

Led Control (RGBW Kontrolör)

Fibaro RGBW Kontrolör modülü; RGB LED aydınlatmaları, istediğiniz renk ve parlaklıkta kontrol etmenizi sağlar. FIBARO RGBW LED Kontrol modülü renkli LED ışıklarınızın hem parlaklıklarını hem de renklerini ayarlamanız için geliştirilmiş bir aydınlatma modülüdür. RGBW modülü, kırmızı-yeşil-mavi'ye ek olarak beyaz renk oranını da kontrol ederek pastel tonlar da dahil milyonlarca rengi parmaklarınızın ucunda emrinize sunmaktadır.

Button (Akıllı Senaryo Butonu)

Fibaro Buton, fibaro sisteminizde tanımlamış olduğunuz, 6 farklı dokunuş ile sayısız senaryo çalıştırabilmenizi sağlayan, mobilya veya ortam renklerinize uygun çeşitli renk seçenekleri ve acil durumlarda bilgilendirme amaçlı kullanabileceğiniz çok şık, ergonomik ve kullanışlı bir akıllı butondur. Buton Aydınlatma, Panjur, Kilit vs. gibi birçok ürünü kontrol etmeye imkan sağlar.

Swipe (Temazsız  Kontrol - Fotoğraf Çerçevesi)

Swipe, tüm akıllı ev ve ofis sisteminizdeki cihazları temassız el hareketleriyle kontrol etmenizi sağlayan ve pille çalışan bir hareketle kontrol cihazıdır. Elinizi yukarı hareket ettirdiğinizde perdelerin açıldığını, aşağı hareket ettirdiğinizde ışıkların kapandığını, sağa hareket ettirdiğinizde müziğin açıldığını, sola hareket ettirdiğinizde televizyonunuzun açıldığını hayal edin. Dört basit hareketle eviniz ev sinemasına dönüşüyor! Resim çerçevesini andıran dizaynı ile evinizin iç dekoru ile uyum sağlar. Sevdiğiniz bir resmi kullanmanız mümkün.

Keyfob (Akıllı Kumanda - Anahtarlık)

Fibaro Anahtarlık, akıllı evler için geliştirilmiş pille çalışan, kablosuz ve kompakt boyutlu bir uzaktan kumanda cihazıdır. Akıllı evinizdeki ışıkları, akıllı prizlere bağlı elektronik cihazları, motorlu perde ve panjurları, garaj ve giriş kapılarınızı ve senaryolarınızı kolayca çalıştırmanızı sağlayan çok kullanışlı bir cep kumandasıdır.

Villa İnterkom ( Intercom )

Fibaro İnterkom ile daima evinizdesiniz. Dünyanın her yerinden kapınızda kimin olduğunu(gece veya gündüz) görebilirsiniz. Temel özellikleri; Video görüntüsü, Elektrikli kilitleri açıp/kapatmaya yarayan 2 adet röle, Full HD çözünürlük ve 180 derece geniş açılı lens, Ses kalitesini düzenleyen entegre mikrofon, Kaliteli gece görüşü, Wifi veya kablo ile ağa bağlanma
PIN kodu ile açma, Olay bildirimleri, vb.

Başlangıç Paketi (Starter Kit)

Starter paketi evinizin ihtiyacı olan neredeyse bütün fibaro ürünlerini kapsar. İçinde home center, motion, smoke, flood, door/window sensor ve wall plug bulunan paketle evinizi akıllandırmada ilk adımı atmış olacaksınız.

Ve Daha Fazlası...

Akıllı ev ve ofislerimiz için kullandığımız diğer ürünlerimiz hakkında bilgi almak için lütfen irtibata geçiniz.